• Pawelooss – historia prawdziwa ;)

Pawelooss – historia prawdziwa ;)

28 kwietnia 2010
by bastard3son

Pewnie nie raz wielu z Was, użytkowników forum, zastanawiało się kim w ogóle jest Pawelooss, skąd się wziął, jaki jest itp. Otóż postaram się Wam nieco przybliżyć Jego osobę, a jednocześnie pozostawić wokół Niego tą aurę tajemniczości. Z góry informuję, że większość prezentowanych informacji zdobyłem sam. Trochę mi to zajęło czasu, ale jakoś dałem sobie radę. Efekt przeczytajcie sami. ;)

Pawelooss, a raczej Paweł (nazwiska Wam nie zdradzę, choć je znam), według zdobytych przeze mnie informacji urodził się 8 października 1992 roku. Inne źródło podaje jego datę urodzin jako 7 stycznia, jednakże wiek widniejący w profilu na forum, odrzuca tą datę. Informacji na temat okresu Jego dzieciństwa nie znalazłem, choć jestem pewien, że było barwne i szczęśliwe ^^

Przejdźmy więc do edukacji. Paweł rozpoczął naukę w roku 1999, w Szkole Podstawowej nr 40 im. Karola Goduli w Rudzie Śląskiej. Już w Szkole Podstawowej świecił zdolnościami. W roku szkolnym 2004/05 został laureatem Międzynarodowego Konkursu Matematycznego „Kangur”, w kategorii „Beniamin” – nagrodą w tym konkursie był wyjazd do Niemiec. Warto wspomnieć o tym, iż w kategorii „Beniamin” brało udział 7885 uczestników. Ale to nie koniec! Paweł zajął także pierwsze miejsce w IV Edycji Międzynarodowego Konkursu Językowego „Test Oxford Plus”

Po ukończeniu SP z takimi wynikami Paweł uczęszczał do Gimnazjum nr 5 im. Powstańców Śląskich w Rudzie Śląskiej. W Gimnazjum już na początku zaczął odnosić sukcesy. W roku Szkolnym 2005/06 zajął III miejsce w konkursie matematycznym. W kolejnym roku w duecie z innym Pawłem (którego nazwiska też Wam nie podam) zostali finalistami VIII Wojewódzkiego Konkursu Drużynowego „Duety Chemiczne”. W ostatniej klasy nauki w Gimnazjum Pawelooss nie spoczął na laurach – został finalistą XIX Wojewódzkiego Konkursu Chemicznego „Młody Chemik”. Z przykrością stwierdzam, że niestety nie udało mi się dotrzeć do wyników egzaminów Kompetencji w SP i Gimnazjalnego napisanych przez Pawła.

Kontynuując edukację Paweł wybrał Zespół Szkół Technicznych w Bytomiu. Aktualnie uczęszcza tam do klasy II INA, czyli do klasy II A o profilu informatycznym. Wspomnę jeszcze, że według informacji, do których udało mi się dotrzeć, w ubiegłym roku Paweł otrzymał Stypendium projektu systemowego „Nauka drogą do sukcesu na Śląsku”, współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

To by było na tyle jeśli chodzi o historię edukacji Naszego Administratora. Teraz czas na to co zapewne interesuje Was najbardziej, czyli jak Pawelooss zdobył władzę.

Historia ta zaczyna się na przełomie lat 2007 i 2008, kiedy to Paweł kupił telefon Nokia 3110 Classic. Kultowy model, który borykał się z jednym, ale jakże wielkim problemem resetów, w sofcie wersji 05.50. Jak każdy, rządny wiedzy i możliwości rozwiązania problemu człowiek, postanowił poszukać rozwiązania w internecie. Zapewne wtedy natknął się na forum dedykowane temu właśnie modelowi telefonu. Wiadomym jest, ze Paweł zarejestrował się na forum dokładnie 27 stycznia 2008 roku i wtedy też napisał swój pierwszy post, który zamieszczony jest poniżej. Pragnę zaznaczyć, że screen posta był wykonywany niedawno, stąd też ranga Jr. Admina, ilość postów i podpis.

Kliknij, aby powiększyć

Po jakimś czasie forum przeszło fuzję z serwisem socjum.pl, co spowodowało więcej złego, niż dobrego. Z racji tego, że wtedy Ziomal_Marcin dostał rangę Młodego Administratora, została podjęta decyzja o remoncie forum. Zaczęło się od przyznawania rang użytkownikom i tak boczek zaproponował, aby kilku userów, w tym oczywiście Pawelooss, otrzymało przynajmniej rangę Friend, czemu dowodzi poniższy screen posta:

Kliknij, aby powiększyć

Na co Ziomal_Marcin odpowiedział bardzo krótko:

Kliknij, aby powiększyć

Tak oto Paweł dostał rangę Support Team, ale nie był to koniec remontu dla forum nokia3110.socjum.pl

W niedługim czasie po wydarzeniu opisanym powyżej zostały zorganizowane wybory na Moderatora forum. Nie trudno się domyślić, że Paweł bez problemu zdobył tę rangę „bo tak chciał lud”. Nie byłbym sobą, gdybym nie przedstawił jakiegoś dowodu:

Kliknij, aby powiększyć

Czas płynął, remont forum został zakończony, choć wiele błędów pozostało, ze względu na to, że portal socjum.pl nie dba szczególnie o swoje społeczności. Na forum Nokii 3110c ruch zaczął maleć – wszystko dlatego, że problem resetów, był swoistym silnikiem napędowym tego forum, a te (resety) wraz z nową wersją software odeszły w niepamięć. Po jakimś czasie Amras666, który był, jest i będzie Naszym Mentorem dopchał się do grafik w *.ppm_b

Tak zaczęły się pierwsze modyfikacje, które polegały głównie na wymianie skinów odtwarzacza. Niestety, Amrasowi zaczęło brakować czasu, a bez Niego postępów jakoś nie było widać. A mniemam, że to właśnie chęć robienia postępów nakłoniła Pawła do stworzenia nowego forum wraz z Kamilem, które zrzesza już nie tylko użytkowników jednego modelu, ale użytkowników wszystkich modeli marki Nokia i nie tylko.

Nasz Admin nie spoczywa na laurach – cały czas dba o porządek na forum; organizuje akcje promocyjne i konkursy. Warto również wspomnieć, że NokiaHacking.pl to już nie tylko zwykłe forum. Dowodem na to jest fakt powstania tego bloga, a także stale rozwijany projekt Wiki NokiaHacking.pl. Podsumowując to wszystko – forum pod dowództwem Pawelooss’a pnie się w górę i ma potencjał, aby zawalczyć o tytuł największego, najlepszego i najczęściej odwiedzanego serwisu GSM.

Tagi: , , ,


Komentarze do artykułu znajdują się w odpowiednim temacie w dziale Blogosfera.