• Nokia X2 – kolejny muzyczny low-end.

Nokia X2 – kolejny muzyczny low-end.

29 kwietnia 2010
by Michał

Dzisiaj Nokia za prezentowała kolejny model z serii X. Wcześniejsze to low-endowy X3 i high-endowy X6. X2 będzie tak jak X3 skierowany do mniej zamożnej klienteli. Telefon został zaprezentowany w Indiach i prawdopodobnie też większość sprzedaży tego modelu będzię zlokalizowana w Azji.  Telefon ten wyposażono w dedykowane przyciski muzyczne, aparat o matrycy 5mpix i sporo pamięci wewnętrznej, tak jak Nokia X3 oparty jest na platformie S40.

Telefon wyposażono w wyświetlacz 2,2 cala o rozdzielczości QVGA, w taki ekran wyposażono słuchawkę ważącą jedynie 81 gram i grubą na jedynie 13 mm.

X3 to telefon muzyczny więc jak wcześniej wspomniałem posiada dedykowane klawisze muzyczne a także, podwójne głośniki, radio FM z opcją stereo, wyjście jack 3,5mm pamięć do 16 GB (rozbudowywana za pomocą kart micro SD).

Telefon wyposażono także w Bluetooth w wersji 2.1 co umożliwia korzystanie z bezprzewodowych słuchawek stereo. Do tego posiada USB 2.0 pozwalający na błyskawiczną komunikacje z komputerem.

Nowa Nokia nie jest jednak jedynie telefonem muzycznym, posiada widget dla Facebook’a i Twitter’a, dostęp do sklepu Ovi Store.

Cena to 85 (około 330zł według dzisiejszego kursu) euro przed doliczeniem podatków.  Czyżby byla to kolejna świetnie wyceniona Nokia mające szanse na duża sprzedaż? Bardzo możliwe.

Zapraszam do obejrzenia telefonu na zdjęciach (kliknij aby powiększyć):

(ź)tłumaczenie własne, nokia users


Komentarze do artykułu znajdują się w odpowiednim temacie w dziale Blogosfera.