• Wywiad z bastard3son – nowy moderator na Forum!

Wywiad z bastard3son – nowy moderator na Forum!

14 czerwca 2010
by adrian219

Przeprowadziłem wywiad z nowym moderatorem Forum NokiaHacking.pl – bastard3son. Bardzo fajna osoba, „do gadki” serdecznie polecam ;] W rozwinięciu zobaczymy cały wywiad z tym oto Userem.

adrian219: Witam! Z tej strony adrian219. Czy mogę zająć trochę czasu i zrobić z Panem wywiad?

bastard3son: Dzień dobry ;) Nie widzę przeszkód, ale chyba możemy sobie darować te oficjele. Tomek jestem. ;)

a: To dobrze ;) Ja jestem Adrian, co już pewnie wywnioskowałeś po moim nicku. Przeszliśmy „na Ty” teraz jeszcze odejdziemy na chwilę od tematu głównego i powiedź: Jak się dzisiaj czujesz? Słyszałem, że jakiś wypadek miałeś na rondzie? Co to było? ;]

b: Moje samopoczucie jest jak najbardziej dobre. A co do tego wypadku – standard. Ktoś nie ustąpił pierwszeństwa komuś i kolizja gotowa. Dwa samochody na rondzie, które się nie ruszają i trzeba czekać. Z tego właśnie powodu się zdenerwowałem, ale już jest dobrze. Stąd też moje spóźnienie, za które serdecznie przepraszam. ;)

a: Widać cenisz punktualność, tak jak ja;) Nic nie szkodzi, przynajmniej dobrze, że tragedii nie ma. To teraz pytania takie bardziej konkretne: Skąd dowiedziałeś się o NokiaHacking.pl? Podejrzewam, że to wszystko dzięki stronie poświęconej N3110c? Nokia3110c.net? ;]

b: Zgadza się. Jak chyba wszyscy, którzy ten model Nokii posiadali, byłem nękany resetami. Chęci + Google zaprowadziły mnie na Nokia3110c.net Nie ma co ukrywać, że początkowo myślałem, że znajdę lekarstwo na moje problemy i na tym moja przygoda z forum się skończy. Klątwą dla mnie jak i dla telefonu było to, iż lekarstwo na resety nie istniało, ale jednocześnie błogosławieństwem było to, iż dzięki temu poświęciłem temu forum sporo czasu. Tak poznałem aktualne legendy: pawelooss’a, Ziomala_Marcina, kamilloi’a, ndt, amrasa666 i innych, których serdecznie przepraszam, że ich nie wymieniłem. Później forum N31110c przejęło Socjum, co doprowadziło do totalnej klęski, a ja w między czasie zamieniłem N31110c na N5310xm i rzadko odwiedzałem forum. Po powstaniu NokiaHacking.pl dostałem ‘cynk’ od Pawła i oczywiście od razu się zarejestrowałem. ;)

a: Cynk od Pawła? Czyli jednak osoba zaproszona przez samego administratora? :) Czyli szacun w Twoją stronę :D Co spowodowało wymianę N3110c na 5310XM? Ciągłe resety dobijały, czy zostały w tym czasie naprawione? Co zadecydowało o tym?

b: Ano tak wyszło, że od Administratora – z dużą częścią ludzi utrzymuję stały kontakt via Gadu-Gadu. Jeśli chodzi o zmianę telefonu, to problem resetów został rozwiązany. Wersja softu 6.60 praktycznie wyeliminowała ten problem. Telefon zmieniłem z bardzo prostej przyczyny. A mianowicie – bo mogłem. Miałem możliwość kupienia salonowej N5310xm więc z niej skorzystałem. N3110c jest świetnym telefonem i nie miała jakichś braków, ale w N5310xm miałem mini-jacka 3,5mm, większy wyświetlacz i lepszy aparat. No i w końcu jest to telefon z serii XpressMusic, a z muzyką prawie się nie rozstaję.

a: Czyli XpressMusic to coś dla Ciebie? ;) Pewnie N5530XM też wziąłeś z myślą o muzyce?

b: Oczywiście. Miałem chrapkę na N5800xm, ale niestety takową trudno dostać w salonie. A N5530xm wybrałem właśnie ze względu na muzykę, ale także ze względu na dotyk.

a: Czyli o Twojej „przeszłości telefonowej” wiemy już więcej ;) Teraz chciałbym się zapytać, co spowodowało o tym, że startowałeś na Moderatora NH i czy miałeś jakieś doświadczenia w moderowaniu?

b: Zacznę od doświadczenia, żeby było chronologicznie. Pierwszy raz w życiu moderowałem forum klasowe. Więcej doświadczenia w moderacji nabrałem na forum Nokii 5310xm, które opierało się właśnie na phpBB3. W wyborach startowałem… w sumie to nie wiem dlaczego. Tak dla własnej przyjemności, bo czemu nie. A tu nagle ot tak jestem moderatorem ;)

a: Właśnie, to tak wszystko dzieje się za sprawą chwili. Jakie to uczucie zostać modem mając sporą konkurencje?

b: Powiem to całkowicie szczerze. W ogóle nie sądziłem, że nim zostanę. Byłem totalnie zaskoczony czwartą pozycją w głosowaniu ogólnym. Później informacja o tym, że w głosowaniu Ekipy drugie miejsce. Szok. A skoro pytasz o odczucia. Wtedy pomyślałem sobie „cholera – Ci ludzi mi chyba ufają”.

a: Jednak warto właśnie podkreślić, że z 4 pozycji przeniosłeś się na drugą wybijając przez to wasiesto, który uzyskał największą ilość głosów w pierwszym głosowaniu. Nie masz poczucia winy, że wygryzłeś wasiesto z posady?

b: Poczucia winy nie mam, bo jeśli ktoś jest, jak to określiłeś winny, to Ekipa, bo to Oni mieli decydujący głos :D . Poza tym wasiesto dostał nagrodę pocieszenia w postaci Moda pomocy technicznej.

a: Czy moderowanie sprawia Ci jakieś większe problemy, radzisz sobie bez pomocy admina, czy jednak potrzebowałeś krótkiego FAQ przed swoją pierwszą „akcją”?

b: Moderowanie nie jest jakieś szczególnie trudne. To nie fizyka jądrowa :P Z początku musiałem się oswoić z interfejsem, grzebiąc we własnych postach, żeby czegoś nie zepsuć ^^Żadnego FAQ nie potrzebowałem. Kilka podstawowych informacji pozyskałem wcześniej, kiedy zostałem Redaktorem.

a: Czyli „masz głowę na karku” ;]. Przeszliśmy do Redaktora. Czy prowadzisz jakiś własny blog?

b: I owszem, prowadzę. Oparty na WordPress’ie zarówno jeśli chodzi o platformę, jaki i hosting.

a: Wszyscy użytkownicy chętnie by zobaczyli twojego bloga, dlatego jak możesz, prosilibyśmy o link :) A tak w ogóle, o czym jest ten blog?

b: http://zywiol.wordpress.com – dostępny również w moim forumowym profilu. Blog jest o naprawdę różnych rzeczach. ;) Głównie opisuję w nim jakieś niuanse ze świata i się do nich odnoszę. Ciekawostki medialne itp. Przykro stwierdzić, ale ponad dwa miesiące już nic nie pisałem, ale to się powinno zmienić w najbliższej przyszłości.

a: Jak łatwo można było zauważyć, rzadko Cię widywaliśmy na forum – okres matur i ostatnie „kucia” do egzaminu?

b: Zgadza się. Matury. Jednak nie powiedziałbym, że jakoś szczególnie „kułem”. Raczej wykorzystywałem ten czas na jakieś drobne powtórki i relaks. Teraz jednak wróciłem ze zdwojoną siłą ;)

a: Właśnie widać! Coraz częściej pojawiają się artykuły na naszym forumowym blogu twojego autorstwa, a także: wreszcie przesiadujesz na SpamBox’ie – uwierz mi, ale brakowało Cię tam ;) Dobra, teraz z innej beczki: Wybierasz się na wakacje, jeśli tak, to gdzie? ;]

b: Aktualnie nie mam żadnych konkretnych planów na wakacje. Jako, że jeszcze sporo mi ich zostało to poszukuję pracy. Co do innych wyjazdów to mam kilka koncepcji. Możliwe, że w sierpniu pojadę w Bieszczady; poza tym szykuję wyjazd nad Wisłę, ale niestety pogoda nie dopisuje.

a: Nad Wisłę? Można dokładniej? ;) .Jeśli do Warszawy to zapraszam nad Zalew Zegrzyński xP

b: Dokładniej to w okolice Drogomyśla i Ochab Wielkich, a więc niezbyt blisko Warszawy. Ale nic straconego, bo w lipcu na pewno zjawię się w stolicy.

a: Serdecznie zapraszam! Na jakąś coca-colę (Jako, że ja osoba niepełnoletnia :) ). Coś tam można zawsze jakiś zjazd zrobić: ja, wasiesto, lulinha10 są zawsze na miejscu. Małymi krokami zbliżamy do końca, co najbardziej cenisz na forum?

b: Szybkość i jakość odpowiedzi na zadawane pytania. ;) A co do zjazdu do bardzo prawdopodobne jak już będzie po Meetingu śląskim i osiedlę się w tamtych okolicach.

a: Mam rozumieć, osiedlisz się w okolicach Katowic, czy Warszawy?

b: Warszawy. W okolicach Katowic to ja już jestem.

a: takie ostatnie pytanie: Jak Ci idzie poszukiwanie pracy? Przeprowadzka do Warszawy ma na to wpływ?

b: Poszukiwanie pracy idzie mi marnie. Ciężko jest znaleźć pracę na okres 4 miesięcy. Większość ofert to zlecenia dorywcze. Przeprowadzka do Warszawy nie ma na to wpływu, ponieważ tam mam zamiar kontynuować edukację.

a: Zdradzisz nam, gdzie idziesz na Studia? Czyżby to Uniwersytet Warszawski? Jeśli tak to jaki kierunek?

b: Uniwersytet Warszawski lub Politechnika Warszawska. A kierunek na pewno ścisły. Zastanawiam się nad matematyką, ekonomią, transportem, inżynierią materiałową i zarządzaniem połączonym z inżynierią produkcji. ;)

a: „Ucz się, ucz, bo nauka to do potęgi klucz…” – jak to mawiają mamy :) Serdecznie dziękuje za wywiad, miło się rozmawiało, lecz trzeba skończyć pogawędkę. Życzę spokojnego i wytrwałego moderowania na forum NokiaHacking.pl! Niech moc będzie z tobą! Pozdrawiam, adrian219.

b: Również dziękuję. Miłego dnia. ;)

a: Nawzajem ;].

The End!

Pozdrawiam
adrian219

Tagi: , , , , , ,


Komentarze do artykułu znajdują się w odpowiednim temacie w dziale Blogosfera.