• Ovi Mail – 10mln użytkowników i ta liczba ciągle rośnie!

Ovi Mail – 10mln użytkowników i ta liczba ciągle rośnie!

7 czerwca 2010
by IuDeX

ovimail

Ovi Mail, usluga poczty, która dostarczana jest wraz z telefonem ma już 10 milionów zarejestrowanych kont!

Typowi internauci mają więcej kont, niż jest im potrzebne, co sprawia, że niektóre porzucają. Tylko 25% ludzi na świecie ma dostęp do poczty email. Więc co robią inni?

Cieszymy się , że pytasz.

Komórki szybko stają się domyślnym punktem dostępu do internetu. Spójrzmy na przykład na Indie: 1.13 billionów ludzi; mniej niż 50 millionów PCetów. Znajdziemy tam 600 milionów użytkowników telefonów komórkowych. Telefony stają się domyślnym kanałem mass mediów i komunikacji. To tutaj najwięcej ludzi wysyła i odbiera e-mail’e. Jest to ta część społeczeństwa, dla których Ovi Mail jest szczególnie przydatne.

Wszystko staje się jasne, gdy spojrzymy na statystyki – który kraj ma najwięcej użytkowników.  Siedem z dziesięciu, które widnieją na czele to rynki dopiero wschodzące. Indonezja, Wietnam, Indie, Bangladesz, Chiny, Kenia i Filipiny znajdują się w czołówce.

Usługa jest darmowa, co jest ogromną zaletą. Ważniejszym jest jednak to, że nie potrzebujesz dostępu do komputera, by stworzyć konto, czy też go używać .Możesz robić wszystko bezpośrednio na swoim telefonie. Usługa ddziała na ponad 200 modelach  – włączając serię C, których premiera odbyła się w ostatnim tygodniu – i przetłumaczona jest na 26 języków.

Nokia przewiduje, że jej świeżo zapowiedziany sojusz z Yahoo! w zakresie komunikacji i nawigacji zwiększy rozpoznawalność marki i da jej możliwość skorzystania z zalet globalnej dystrybucji swojej usługi.

Ja osobiście pokładam spore nadzieje we współpracy Nokii i Yahoo! „Co dwie głowy, to nie jedna!”


Komentarze do artykułu znajdują się w odpowiednim temacie w dziale Blogosfera.