• Nowy tablet z interfejsem MeeGo. Wyglądą niesamowicie!

Nowy tablet z interfejsem MeeGo. Wyglądą niesamowicie!

6 czerwca 2010
by Michał

Pewnie widzieliście już interfejs MeeGo dla netbook’ów. Jest on podobny do tych znanych Nam z systemów takich jaki Windows czy Mac OS. Jednakże, serwis endagnet ujawnił zdjęcia zawierające wykorzystanie MeeGo w tablecie. Wygląda to niesamowicie i okazale. Urządzenie ujawnione na tym serwisie to Moorestown Quanta Redvale Tablet, wyposażony w procesor 1,5ghz i mogący płynnie odtwarzać filmy w fullHD (720p).


Jak widać na video tablet odtwarza bez problemu film w jakości FullHD. Do tego działa w pełni płynnie bez zawieszania się. Obracanie ekranu też działa płynnie. Całkiem nieźle jak na prototypowy model. Miejmy nadzieję, że w wersji produkcyjnej nic się nie zmieni.

Spójrzmy teraz na zdjęcie zablokowanego ekranu. Widać ekran powiadomień (zapewne e-mail’e, kalendzarz), godzinę i datę, prawdopodobnie „slide-bar” służący do odblokowania ekranu (tak jak w Iphone’ach) i wskaźnik baterii (miejmy nadzieję, że będzie ona dobrej jakości).

Na poniższym zdjęciu widzimy ekran aplikacji. Prawdopodobnie będzie go można całkowicie spersonalizować.

Jak wygląda design całego urządzenia ? Dla mnie to nie zbyt ważne. Przecież to tylko „puszka” dla świetnie wyglądającego interfejsu. O wiele ważniejsze jest to jak sam w sobie wygląda MeeGo.

Co do opisywanego tabletu, dostępne jest jego zdjęcie/projekt wykonany z profilu. Miejmy nadzieję, że następne tablety będą całkowicie płaskie. Taki kształt może okazać się niezwykle nieporęczny.

Czy tablety wyposażone w ten interfejs będą godnymi konkurentami iPad’a i netbook’ów ? Miejmy nadzieję, że tak a na rynku mobilnych technologii zrobi się jeszcze ciekawiej.

Warto dodać, że na ten rok zaplanowano już kilka tabletów wyposażonych w opisywany wyżej interfejs.

Tagi: ,


Komentarze do artykułu znajdują się w odpowiednim temacie w dziale Blogosfera.